فیس بوک قبل از انتخابات ایالات متحده یک هیئت نظارت راه اندازی کرد


به گفته دو تن از افراد آشنا به برنامه هایش ، فیس بوک پس از مواجهه با انتقادات فزاینده در مورد عدم موفقیت در پرداختن به محتوای مضر و اختلاف انگیز ، قبل از انتخابات ایالات متحده یک نهاد نظارتی به سبک دادگاه عالی راه اندازی خواهد کرد.

مردم گفتند که هیئت نظارت مستقل ، که در مورد مجاز بودن سیستم عامل های فیس بوک و منصفانه بودن سیاست های آن قضاوت خواهد کرد ، پذیرش پرونده ها را از اواسط تا اواخر ماه اکتبر آغاز می کند.

هیئت مدیره برای اولین بار توسط مارک زاکربرگ در نوامبر 2018 اعلام شد و فیس بوک در ماه سپتامبر اعلام کرد که فعالیت خود را از “اوایل سال 2020” آغاز خواهد کرد.

فیس بوک برای نشان دادن توانایی خود در سازماندهی خود و آماده بودن برای آنچه انتظار می رود انتخابات قطبی ایالات متحده باشد ، با فشارهای شدیدی روبرو شده است ، کارشناسان نسبت به احتمال گسترش سخنان نفرت و تحریک خشونت در این سیستم عامل هشدار می دهند.

با پایان برنامه همه گیری ، گیجی و اضطراب برای کانادایی های وابسته به CERB حاکم است
بخوانید!

اما در حالی که هیئت نظارت قبل از رای گیری در 3 نوامبر عملیاتی می شود ، قوانین آن به او اجازه می دهد 90 روز مهلت داشته باشد تا درباره این موضوع تصمیم بگیرد و فیس بوک نیز تصمیم خود را تعیین کند.

انتصاب یک هیئت مستقل تصمیمات مربوط به بحث برانگیزترین محتوای این پلتفرم را به شخص ثالث خنثی می کند در زمانی که فیس بوک با اتهاماتی روبرو شده است – از جمله رئیس جمهور دونالد ترامپ – که این یک سوگیری ضد محافظه کارانه را نشان می دهد و صداهای راست را زیر نظر دارد. در همین حال ، فعالان چپ و گروه های مدنی مدعی شده اند که سیاست های این پلتفرم به اندازه کافی برای مهار محتوای نفرت از جمله پست هایی که باعث ایجاد تنش های قومی می شود ، پیش نمی رود.

در ماه مه ، فیس بوک 20 نفر از اعضای هیئت مدیره خود را با چهره هایی از سراسر طیف سیاسی از آلن راسبریدگر ، سردبیر سابق روزنامه گاردین ، ​​تا جان سمپلز ، معاون رئیس مرکز تحقیقات دستکاری ، انستیتوی کاتو منصوب کرد.

مایکروسافت کانادا مناطق در دسترس بودن لاجورد را در کانادا راه اندازی کرد
بخوانید!

اما حتی قبل از راه اندازی ، هیئت مدیره بحث برانگیخت پس از آنكه یكی از روسای جمهور ، استاد حقوق استنفورد ، مایكل مك كانل ، گزارش كرد كه قبل از عذرخواهی بعداً ، اظهارات نژادپرستانه دانشجویان را خواند.

این هیئت طبق آیین نامه خود ، پرونده ها را هم از کاربران و هم از طرف خود فیس بوک دریافت می کند. همچنین گزینه ای برای فیس بوک وجود دارد که پرونده های فوری “فوری” را برای رسیدگی در یک بازه زمانی کوتاه تر از مهلت سه ماهه برای سایر پرونده ها به هیئت مدیره ارسال کند.

خبرنامه روزانه

#techFT اخبار ، تفسیرها و تجزیه و تحلیل های مربوط به شرکت های بزرگ ، فناوری ها و موضوعاتی را که سریعترین بخش صنعت را از حرفه ای های مستقر در سراسر جهان به شما ارائه می دهد ، به ارمغان می آورد. اینجا را کلیک کنید تا #techFT را در صندوق ورودی خود داشته باشید.

وارن بافت با حمایت از یک قرارداد پخش 2.7 میلیارد دلاری ، در رسانه های قدیمی شرط بندی می کند
بخوانید!

در حالی که کاربران فقط در ابتدا می توانند محتوای حذف شده را به چالش بکشند ، فیس بوک می تواند از طریق بررسی فوری محتوای حذف شده و همچنین محتوای موجود در پلتفرم را به چالش بکشد.

با این حال ، یک فرد آشنا به این وضعیت گفت که فیس بوک قصد ندارد موارد فوری مربوط به محتوای انتخابات را ارجاع دهد.

فیس بوک از اظهار نظر در این باره خودداری کرد. تیم مطبوعاتی هیئت سانسور بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

این مقاله اصلاح شده است تا این واقعیت را نشان دهد که هیئت نظارت برای تصمیم گیری و اقدام توسط فیس بوک حداکثر 90 روز فرصت می دهد


لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y44jaozp
is.gd/0UZ53o
shrtco.de/VW39M
clck.ru/R2utq
u.nu/rr4qo
ulvis.net/Jdm

پست های مرتبط

پیام بگذارید