بزرگترین ماهی در جهان ماده است


کوسه های نهنگ نر و ماده – غول دریایی که از فیلترها تغذیه می کنند – با توجه به تحقیقات انجام شده بینش عمیق تری در مورد زیست شناسی بزرگترین ماهی روی زمین ، با سرعت های مختلف رشد می کنند ، زنان این کار را کندتر اما بسیار بزرگتر از مردان انجام می دهند.

محققان روز چهارشنبه گفتند که آنها رشد 54 کوسه نهنگ را طی یک دوره 10 ساله در ریف وسیع نینگالو در سواحل غربی استرالیا دنبال کردند ، جایی که صدها نفر از این ماهی های در معرض خطر و شنای آهسته سالانه مهاجرت می کنند.

همراه عمومی با فعال سازی برنامه آنلاین ماه دوم را به صورت رایگان ارائه می دهد
بخوانید!

کوسه های نهنگ از هر دو جنس سریع ترین رشد را در مقایسه با نوجوانان دارند ، حدود 20 تا 30 سانتی متر در سال.

به طور کلی ، مشخص شده است که نرها کمی سریعتر از ماده ها رشد می کنند و پس از رسیدن به بلوغ جنسی در حدود 30 سالگی ، طول آنها به حدود 8 متر می رسد. وقتی حدوداً در سن 50 سالگی به بلوغ جنسی رسیدند موقعیت زن در حدود 14 متر تثبیت شد.

یک غواص هنگام نزدیک شدن به قایق پارویی در ساحل تان آن اسلو در جزیره سبو ، جنوب فیلیپین ، 1 مارس 2013 ، شنا می کند. اعتقاد بر این است که کوسه های نهنگ ممکن است بین 100 تا 150 سال زندگی کنند. طولانی ترین کوسه نهنگ شناخته شده به حدود 18 متر رسید. (دیوید لو / رویترز)

تصور می شود که کوسه های نهنگ ممکن است از 100 تا 150 سال زندگی کنند. طولانی ترین کوسه نهنگ شناخته شده به حدود 18 متر رسید.

مارک Meekan زیست شناس دریایی در انستیتوی علوم دریایی استرالیا گفت: “کوسه های نهنگ قابل توجه است که تعداد ماده ها در هر زمان تا 300 توله سگ است. بسیار بزرگ بودن قطعاً لازمه حمل بسیاری از جوانان در داخل است. بدن زن. ” ، چه کسی تحقیق منتشر شده در Frontiers in Marine Science را رهبری کرد.

این کوسه ها دارای رنگ قهوه ای مایل به خاکستری در پشت و پهلوها با لکه های سفید با یک قسمت زیرین سفید هستند.

میكان گفت: “مطالعه ما اولین شواهد را نشان می دهد كه كوسه های نهنگ نر و ماده با سرعت های مختلف رشد می كنند.” “پیش از این ، محققان باید به رشد و سن تخمین زده شده از مهره های کوسه های مرده که در ساحل گیر کرده و یا در اثر شکار کشته شده بودند ، اعتماد کنند. نمونه ها بسیار محدود بودند و دامنه بسیار وسیعی از حیوانات را پوشش نمی دادند ، و تلاش برای ایجاد برآورد قابل اعتماد از الگوهای رشد را تحت تأثیر قرار می داد.”

آنها فیدرهای صافی هستند و در مسافت های طولانی در اقیانوس های گرمسیری جهان شنا می کنند تا پلانکتون های کافی برای حفظ خود پیدا کنند.

مایکل گفت: “مطالعه ما پیامدهای مهمی برای حفاظت از محیط زیست دارد.” “اگر سالها ، 30 سال یا بیشتر طول بکشد تا این حیوانات بالغ شوند ، تهدیدات زیادی مانند شکار و ضربه زدن به کشتی ها وجود دارد که ممکن است آنها قبل از اینکه فرصت تولید مثل پیدا کنند ، تسلیم آنها شوند ، و این باعث می شود که این حیوانات یک استراتژی حفاظت باشد.


لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y3978sxh
is.gd/XnBqu3
shrtco.de/jp8Xb
clck.ru/Qwb6T
u.nu/w5l62
ulvis.net/R9k

پست های مرتبط

پیام بگذارید